Veliki rat i mali čovek

Etnografski muzej u Beogradu
15.12.2014. do 30.06.2015. godine
www.etnografskimuzej.rs

Izložba „Veliki rat i mali čovek“ posvećena je nepoznatim vojnicima, junacima, hrabrim i odvažnim ženama i majkama, osobama visokog morala i izrazitog patriotizma koji su se borili za svoju otadžbinu i živote svojih porodica onako kako su im vaspitanje i nasleđeni sistem vrednosti nalagali. Ovo su pri­če o ljudima koji su odolevali iskušenjima da bi sačuvali svoju čast. Bili su to časni „mali“ ljudi iz srpskih sela i gradova koji su nadrasli Veliki rat. Izložbom „Veliki rat i mali čovek“ Etnografski muzej u Beogradu pridružuje se svim ustanovama kulture u Srbiji i Evropi u godini sećanja na početak Prvog svetskog rata. Odaje poštu svim žrtvama ove istorijske tragedije, želi da podstakne na praštanje i pomirenje, i pošalje poruku mira i razumevanja. Autori izložbe: Vesna Bižić-Omčikus , dr Vesna Marjanović , Mirjana Kraguljac-Ilić MA, mr Tatjana Mikulić i Jelena Tucaković.