Izvođenjem dečije predstave „Pokahotes“u Manakovoj kući (ugao Gavrila Principa i Kraljevića Marka) danas od 18,00 sati počeće tradicionalna manifestacija Manakovo kulturno leto, ovog puta sa prefikson MIHOLjSKO. Program se nastavlja od 20,30 sati projekcijom dokumentarnog filma „Istorijske prestonice Srbije“, autorke Milice Bajić Đogo (Program Kino Manak).

Romantičarska Savamala oživeće ponovo uz bogat pozorišni program, koncerte, filmske projekcije i poetske večeri.

U okviru programa POZORIŠTANCE NA ĐUMRUKU u naredna tri vikenada biće izvedene i predstave : SPAJDERMEN I LETEĆA SKAJ, PETAR PAN, SANTJAGO NA MORU  i BARBI I VENZDEJ.

Program SAVAMALSKI KONCERT ponudiće i ovoga puta žanrovski raznovrsan muzički program: koncerte dua AKUSTIK LAV (Snežana Maksimović i Đuro Kosić) (ljubavne pesme kroz različite žanrove), Đure Mornara (sa popularnim latino i tropikalističkim hittovima) , Indigo bluz (koncert bluz muzike prvi put u Manakovoj kući), Marijane Radosavljević i Zdenka Radete (veče francuskih šansona i evergrin muzike), ali i zvezda izvorne etno muzike Vesne Dimić i Biljane Petković koje će ovog puta izvoditi sevdalinke…

U okviru večernjeg pozorišnog programa TEATRA NA ĐUMRUKU biće izvedene monodrame “DUČIĆEVI ESEJI O SREĆI“ u izvođenju Aleksandra Dunića , kao  „DOSIJE DOSITEJ“, Vladimira Cvejića i „MOJ OTAC VUK KARADžIĆ“, u kojoj Minu Vukomanović Karadžić igra Ljiljana Jakšić Ljubitelji komedije predstava moćiće da uživaju i uz predstave: „MOJA ŽENA SE ZOVE ZLATKO“ i „PLEJ ŠEKSPIR“… Poestko veče dramskog umetnika Nenada Utješinovića nosi naziv „ANLALUZIJSKA LORINA NOĆ“ , uz čarobne zvuke španske klasićne muzike na gitari u izvođenju Nemanje Kanačkog. Poseban interaktivni poetski spektakl prirediće i mladi pesnik Nemanja Dragaš u okviru nastupa „Lirski oktopodijum“ predviđen za nedelju 27.oktobar od 20,30 časova.

Manifestaciju organizuju Tangram Centar i Etnografski muzej u sardnji sa produkcijom Touchsound, a uz podršku Ministarstva za kulturu Srbije.

Svi programi održavaju se unutar MANAKOVE KUĆE.